03 March 2021

DOMEK DO 35 M2 Z POZWOLENIEM CZY BEZ? 

DOMEK DO 35 M2

   

    Jeśli chcemy postawić całoroczny domek letniskowy do 35 m2 nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Należy jednak zgłosić taki budynek do Urzędu Miasta bądź do Starostwa Powiatowego. Określa to art. 29, punkt 2a Ustawy Prawo Budowlane. Mowa o parterowym budynku rekreacji indywidualnej, który jest przeznaczony do okresowego wypoczynku. Powierzchnia wolnostojącego domku nie może przekraczać 35 m2. Należy też dodać, że liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2

 

 

DOMEK LETNISKOWY POWYŻEJ 35 M2

   

    Jeśli chcą Państwo postawić domek o większej powierzchni niż 35 m2 istnieje możliwość posiadania tymczasowych obiektów budowlanych, które mogą być użytkowane przez pewien czas. Należy pamiętać, że zgłoszenie takiego budynku ma ważność 120 dni. Po upływie tego czasu powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę lub przenieść, przestawić domek w inne miejsce.

 

Nasza firma oferuje domki na konstrukcji stalowej z możliwością zamówienia dodatkowo osi jezdnych co umożliwia postawienie domku o większym metrażu niż 35 m2 na warunkach opisanych powyżej.

 

 

DODATKOWA ZABUDOWA

 

 

TARAS

   

     Pojawiło się wiele zapytań odnośnie tarasów. Czy nasz domek z tarasem musi posiadać pozwolenie na budowę? 

 

Jak mówią przepisy możemy dobudować przydomowy taras naziemny o powierzchni zabudowy do 35 mbez zadaszenia zbudowany z desek drewnianych bądź kompozytowych. Taki taras nie wymaga zgłoszenia.

 

 

 

BUDYNEK GOSPODARCZY/GARAŻ

   

     Pragną Państwo postawić budynek gospodarczy bądź garaż przy swoim domku letniskowym? 

 

Na taka zabudowę nie potrzebujemy pozwolenia, gdy nasz garaż bądź budynek gospodarczy nie przekracza powierzchni 35 m2.